Uçan Karayel İzmir Hava Fotoğrafçılığı
Uçan Karayel İzmir Hava Fotoğrafçılığı
Reklam Tantım Ve Hava Çekimi Hizmetleri Uçan KARAYEL

Uçan Karayel

Hava Fotoğrafçılığı

NASIL ÇALIŞIYORUZ
SOSYAL AĞ
Facebook Google

Motorlu yamaç paraşütü' nün avantajları nelerdir...

* 10 metre gibi kısa bir alandan kalkış ve iniş yapmak mümkündür.
* Motorlu yamaç paraşütü (yağmur ve fırtına hariç) her havada uçabilir.Normal yamaç paraşütü gibi hava olaylarından etkilenmez.(ters rüzgar vbs..).
* Motorlu yamaç paraşütü minimum 15 km maximum 50 km hız yapar.
* Motorlu yamaç paraşütünün motoru arızalansa bile süzülerek güvenli bir şekilde iniş yapabilir.
* Motorlu yamaç paraşütü ile pankart çekilebilir..

T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan kanuna göre Motorlu yamaç paraşütü çok hafif hava araçları sınıfına girmekte ve 300 metre yüksekliğe kadar uçuş izni almasına gerek duyulmamaktadır. 300 metre yükseklik ve üzeri veya hava alanları bölgesi yakınlarındaki uçuşlarda ise uçuş güvenliği için sadece en yakın havaalanına uçuş yapılacak bölgeyi bildirmek ve telsiz ile havaalanı kule bağlantıda olmak gerekmektedir. Bu kurallar çerçevesinde Türkiye'nin her yerinde her saatinde uçabilir.

KARAYOLLARI VE OTOBANLAR

Yolların en kalabalık olduğu saatler tartışmasız sabah ve akşam üstü saatleridir. Hatta bu saatlerde yoğun trafik sıkışıklığı ve uzun kuyruklar oluşur. Böylesine sıkışık bir trafikte araçların içinde bulunan insanların müzik dinlemek ve dışarıyı seyretmekten başka yapacak hiçbir şeyi yoktur. Böyle bir durumda otoyollar üstünde yapacağımız uçuş araç içindeki insanlar tarafından oldukça fazla dikkat çekecektir. Bir şehirde bulunan insanların yarısının çalıştığını farz edersek, ve bu insanların sabah ve her akşam işe gidip geldiğini düşünürsek, kalabalık olan saatler de karayolu üstünde uçmanın o şehirde bulunan insna nüfusunun yarısına reklamınızı ulaştırdığımız anlamına gelir. Stadyumlar Türkiye'nin her yerinde hafta sonları futbol maçları oynanmaktadir. Taraftarlar maç başlamadan saatler önce stadyum çevresinde stadyuma giriş için sıra beklerken, kimi taraftar ise içeri gidip maçın başlamasını beklemektedir. Bu bekleyiş 15 dakikalık maçın devre arasında da devam etmektedir. Bu bekleyiş zamanı içinde de binlerce kişinin doldurduğu stadyum çevresinde ve üstünde maç başlamadan ve devre arasında uçmak hem çok sayıda dikkat çekecek, hem de stadyumda ki insanlar tarafından şaşkınlıkla izlenip bekleme sıkıntısını ortadan kaldıracaktır. Böylece reklamınızda stadyumu dolduran binlerce kişi tarafından da görülmüş olacaktır. Ayrıca dilerseniz stadyum üstünde uçarken ve sahibi takıma başarı mesajı içeren yazı pankartı çekimi de yapılabilir.

Festival ve Şenlikler

Havaların ısınması ile birlikte hemen hemen her ilde içlede hatta köylerde bile o yöreye ait festival ve şenlikler yapılmaktadır. Bu şenlik ve festival zamanlarında yetkili makamlar klasikleşmiş konser ve sergi açmanın yanı sıra değişik aktiviteler arayışına girmektedir. Bizlerde bu konuda ilk akla gelenler ve ilk davet edilenler sırasındayız. Bizi bilen tanıyan nerdeyse tüm belediyelerden festival alanında uçmak üzere davet almakta, hatta Bazı yerlerde ise uçuş öncesinde ''yamaç paraşütü uçuşları başlamak üzeredir.'' şeklinde belediye anonsu yapılırken bazı yerlerde ise yerel gazete ve dergilerde manşetlerde yer almaktayız. İşte bu noktada hem festival alanında bulunan kalabalık halka reklamınızı sunarken bir yanda da altında firmanızın onları unutmadığını ve o bölgedeki halka ilgi göstermiş olduğunuzu ortaya koymuş olacaksınız. Bu sayede o bölgedeki halk tarafından firmanız sempati kazanmış olacaktır. İnsanların yoğun olduğu plajlar Yaz ayları bir çoğumuzun sabırsızlıkla beklediği mevsimlerdendir. Bu mevsimde şehirler boşalır, insanlar izne ayrılır, yollar tenhalaşır, maçlar biter. Kısacası yoğun iş temposunun olduğu şehirlerde hayat durur, yazlık bölgelerde başlar. Diziler son bulduğu için tv ve dolayısı ile tv reklamları etkisini azaltırken vermiş olduğunuz sabit taşınamaz reklamlar (totemler , stadyumdaki sabir pankartlar vbs) artık bunlarında yaz boyunca etkisi kalmamış olur. Taşınamaz sabit reklamlar tatilcilerin dönmesini beklerken biz reklamınızı yapmaya devam ediyor olacağız. İnsanların en yoğun olduğu tatil yöreleri plajları üstünde reklamınızı sergiliyor ve yaptığınız yazlık kampanyalarınızı, çektiğimiz pankart ile halka sunuyor olacağız. Yamaç paraşütü , diğer standart reklamlara göre ( totem,pankart, el ilanı, reklam afişi) daha fazla dikkat çekici ve daha fazla akılda kalıcıdır. Türkiye'nin her stadyumunda, her karayolunda, her plajında, ve her festivalinde uçmak demek, değişik bölgedeki farklı insanlara ulaşmak demektir. Bir çok insan bulunduğu ilden dışarıdaki maçlara gidemeye bilir, bir çok insna farklı illere seyahat edemeye bilir, bir çok insan yazlıklarının bulunduğu bölgeden ayrılamaya bilir. Fakat biz onlara gidebiliriz. Her hafta maç oynanan stadyumlarda uçabiliriz. Her ilde her karayolunda uçabilir ve hatta bütün Karadeniz'den Ege'ye Marmara'dan Akdeniz'e tüm plajları gezebiliriz.... Diğer bir açıdan bakarsak Her ildeki her karayoluna, bütün stadyumlara, bütün tatil yörelerindeki sahillere , ve önde gelen büyük festivallere standart reklam vermenin ( totem,pankart, el ilanı , reklam afisi) maliyetini düşünürsek korkunç rakamlar ortaya çıkacaktır. Bizler bu rakamların çok daha aşağısına daha etkili hava reklamınızı yapmaya hazırız.
Projelerimiz
Büyük Görünüm İçin Tıklayın..
Büyük Görünüm İçin Tıklayın..
Büyük Görünüm İçin Tıklayın..